Młodszy Specjalista ds. Celnych

GEODIS Road Network jest jedną z największych spółek sektora TSL w Polsce. Firma powstała z połączenia doświadczenia dwóch marek: PEKAES i GEODIS. Obie firmy łączy wieloletnia tradycja, doświadczenie i wysoka rozpoznawalność na krajowym i międzynarodowym rynku usług logistycznych. Marka GEODIS jest obecna w 170 krajach, w których zatrudnia ponad 44 000 pracowników. W Polsce GEODIS dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych oraz magazynów logistycznych. Zapewniając usługi całego łańcucha dostaw poprzez wyspecjalizowane linie produktowe: dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową, logistykę kontraktową, spedycję całopojazdową krajową i międzynarodową oraz spedycję kolejową, morską i lotniczą.
Miejsce pracy: Czechowice-Dziedzice
OBOWIĄZKI
  • Przyjmowanie, ewidencjonowanie i realizacja zleceń celnych
  • Przygotowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów do realizacji odprawy celnej
  • Przygotowywanie deklaracji INTRASTAT w przywozie i w wywozie
  • Ewidencjonowanie czynności związanych z prowadzeniem magazynu czasowego składowania, składu celnego
  • Obsługa Klientów i reprezentowanie przed organami celnymi;
  • Dokonywanie zgłoszeń celnych we wszystkich procedurach celnych, w tym z zastosowaniem procedur uproszczonych
  • Sporządzanie dokumentacji celnej
OCZEKIWANIA
  • Posiadanie aktualnych uprawnień agenta celnego (wpis na listę agentów celnych)
  • Doświadczenie na stanowisku asystenta agenta celnego, mile widziane doświadczenie w samodzielnej obsłudze zleceń celnych
  • Podstawowa znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Wykształcenie wyższe, preferowane studia kierunkowe
  • Znajomość aktualnych przepisów i procedur związanych z obsługą celną przesyłek
  • Wysokie umiejętności interpersonalne oraz komunikacyjne
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz w trybie wielozadaniowym
  • Znajomość programu do obsługi celnej HUZAR będzie dodatkowym atutem
OFERUJEMY
  • Umowa o pracę
  • System premiowy
  • Prywatna darmowa opieka medyczna Medicover
  • Karta zniżkowa na paliwo na stacjach Orlen
  • Dofinansowanie zajęć sportowych (Multisport, OK System)
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego
  • Szkolenia i kursy
  • System wdrożenia SMART START
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Konkursy z nagrodami
  • Darmowy parking dla Pracowników